Baroni poprvé bez plného bodového přídělu

16.10.2015 17:19

Baroni letos začali sezónu velmi dobře a stále si drží první pozici v tabulce po 4 zápasech. "Tři vyhraná utkání a jedna remíza, co víc si přát na úvod sezóny" říká Michal Kubiš na výkony svého týmu, který poprvé v letošní sezóně remizoval s H. Dunajovicemi 2:2.

Draci letos už remizovali třikrát. "Je to tým spíše defenzivně založený, útočníci hodně doplňují obranu, ve předu to pak bylo velice těžké. Každý náš útok byl podporován jejich útočníky, kteří se poctivě vraceli." 

Draci nastopili na tři kompletní pětky, bylo pro vás obtížné je přebruslit? "Nemyslím si, že by nás přebruslili, spíše měli více sil dozadu, a možná větší strach o výsledek než my" 

Výsledek 2:2 v ZNHL se moc nevidí, spíše padá více branek, v čem to bylo jiné?

"Ano, padlo málo branek, ale spíš my jsme dali málo gólů, máme výbornou obranu, spíš to byl problém útoku. Neproměnili jsme dvě trestná střílení, které v takto důležitých zápasech se prostě proměnit musí. Mimo jiné jedno jsem nedal já. A měl jsem i více šancí na vstřelení gólů, bohužel jsou zápasy, když ti to tam nepadá, pak jsou zápasy ve kterých tam spadne všechno, doufám že tohle utkání jsme si na dlouho dopředu vybrali. Na druhou stranu bod za remizu jsme získali a s dvoubodovým systémem to taková ztráta není.

Takže bereš výsledek zápasu pozitivně? 

"Pozitivně bych ani neřekl, měli jsme rozhodně více gólových šancí a budu se opakovat s tím že nám to tam prostě nepadlo. Hráli jsme na dvě lajny, na co jsme z minulé sezóny zvyklí, z šikovnými hráči, prostě nám ten zápas nesedl, možná jsme čekali, že se ten zápas rozhodne tak nějak sám. A já jsem k tomu měl asi nejblíž, těch několik gólovek co mi spoluhráči připravili beru na sebe.

Jak bys hodnotil letošní kádr a jak vidíš konec sezóny?

"Tak je asi brzy mluvit o konci, když je teprve začátek, ale letošní sestava je výborná, obrana chodí pravidelně a to je velmi důležité. O útoku se to moc říct nedá, je to velmi těžké, hraje se v týdnu, někdo může někdo nemůže, pak to jde znát, když hraješ pokaždé s někým jiným. Ale na to se nemůžeme vymlouvat, každý tým má podmínky stejné. Sezónu vidím malinko lepší jak loňskou, myslím si že se umístíme do 4. místa a jelikož 8 týmů postupuje do Playoff, určitě nebudeme chybět." říká 26letý útočník.